Rynek pracy

To ich szukają pracodawcy. Najbardziej deficytowe zawody we Wrocławiu

Zdjęcia do rynku pracy

We Wrocławiu najbardziej brakuje m.in. specjalistów od IT, budowlańców, kelnerów, magazynierów, kucharzy czy pielęgniarek – wynika z badania przeprowadzonego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Żaden zawód, zarówno w naszym mieście, jak i na całym Dolnym Śląsku nie jest nadwyżkowy.

Jak tłumaczą autorzy badania „Barometr zawodów 2019”, zawody deficytowe to te, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy. Zapotrzebowanie pracodawców będzie bowiem w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Największe deficyty, jeśli chodzi o pracowników, występują we Wrocławiu w ponad 30 branżach. Brakuje m.in. administratorów stron internetowych, brukarzy, elektryków, kelnerów i barmanów, kucharzy, monterów, magazynierów, budowlańców, programistów, sprzątaczek i ślusarzy. Autor tekstu wskazuje także na inne zawody. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem pod adresem: https://wroclife.pl/nasze-miasto/kariera-biznes/deficytowe-zawody-we-wroclawiu/.

Czytaj więcej >>