Konkurs "GPS po zawodach"

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Witamy w ten słoneczny poniedziałek. Zgodnie z obietnicą chcielibyśmy Wam przekazać bardzo ważną wiadomość. Dzisiaj, 22 lutego 2021 roku, w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu odbyło się losowanie. Losowanie przeprowadziła pani dyrektor Anna Chołodecka, dopasowując do naszych 11 zwycięzców II etapu poszczególne zawody. Oto wyniki:

 Nazwa zawodu Uczestnik
technik automatyk Maria Ratajczak, SP 95
technik optyk Franciszek Tworuszka, SP 18
operator obrabiarek skrawających Lena Borkowska, SP 23
technik logistyk Kamila Postebailo, SP 90
technik mechatronik Małgorzata Hałubiec, SP 19
technik geodeta Hanna Gruszka, SP 26
elektromechanik Mateusz Berndt-Motyka, SP 113
technik usług fryzjerskich Alicja Binek, SP 5
technik pojazdów samochodowych Pola Sójka, SP Św. Katarzyna
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Natalia Parcheniak, SP 71
technik przemysłu mody Barbara Bystrzyńska, SP 19

 

Uczniowie, życzymy powodzenia w III etapie konkursu. Pamiętajcie, że to już ostatni etap konkursu "GPS po zawodach". Wasze zadanie polega teraz na przygotowaniu wideo wizytówki o wylosowanym zawodzie. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu: http://doradcy-wroclaw.pl/attachments/article/109/Regulamin%20konkursu%20GPS%20po%20zawodach%202020-2021.pdf

Losowanie etap II

Wyniki losowania etat II

 

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Nadszedł ten dzień (18.02.2021 r.), w którym chcemy przedstawić Wam wyniki II etapu konkursu “GPS po zawodach”. Napłynęło do nas prawie 50 plakatów konkursowych, spośród których musieliśmy wybrać 10 najlepszych prac. Uwierzcie, że to nie było łatwe zadanie dla Komisji Konkursowej.

Nie mniej, po godzinnych rozważaniach, rozmowach i dyskusjach, zdecydowaliśmy, iż do III etapu konkursu- ETAPU FINAŁOWEGO- przejdzie aż 11 uczestników. A oto oni (uczestnicy wymienieni zostali w kolejności alfabetycznej):

1. Berndt-Motyka Mateusz, SP 113 we Wrocławiu
2. Binek Alicja, SP 5 we Wrocławiu
3. Borkowska Lena, SP 23 we Wrocławiu
4. Bystrzyńska Barbara, SP 19 we Wrocławiu
5. Gruszka Hanna, SP 26 we Wrocławiu
6. Hałubiec Małgorzata, SP 19 we Wrocławiu
7. Parcheniak Natalia, SP 71 we Wrocławiu
8. Postebailo Kamila, SP 90 we Wrocławiu
9. Ratajczak Maria, SP 95 we Wrocławiu
10. Sójka Pola, SP w Świętej Katarzynie
11. Tworuszka Franciszek, SP 18 we Wrocławiu

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom II etapu konkursu! Przed Wami ETAP FINAŁOWY, w którym macie za zadanie przygotować swoją wideo wizytówkę, wcielając się we wskazanego przez organizatorów konkursu przedstawiciela zawodu. Pewnie zastanawiacie się, jaki zawód będziecie reprezentować? Z tą informacją przyjdziemy do Was w poniedziałek. Uważnie obserwujcie naszą stronę 😊.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

Mateusz Berndt Motyka SP 113

 Alicja Binek SP 5

Lena Borkowska SP 23

Barbara Bystrzyńska SP 19

Hanna Gruszka SP 26

Małgorzata Hałubiec SP 19

Natalia Parcheniak SP 71

Kamila Postebailo SP 90

Maria Ratajczak SP 95

Pola Sójka SP Św. Katarzyna

Franciszek Tworuszka SP 18

 

Drodzy Uczniowie,

Przypominamy, iż 5 lutego 2021 roku (piątek) mija termin nadsyłania do nas plakatów konkursowych, na których przedstawicie działalność doradców zawodowych z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej. W związku z powyższym, został Wam tydzień, aby dopracować Wasze prace i nanieść ewentualne poprawki. Doskonale wiemy, że Wasza wyobraźnia nie zna granic, dlatego nie możemy doczekać się efektów końcowych 😊.

Przypominamy, że prace konkursowe należy wysłać na maila: mwrobel@ckz.edu.pl. W razie jakiś wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Trzymamy kciuki na ostatniej prostej etapu II!

GPS koniec II etapu

 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,

Za nami pierwszy etap konkursu “GPS po zawodach”. Cieszymy się ogromnie, że spotkał się on z tak wielkim zainteresowaniem, bowiem zgłosiło się do nas aż 19 szkół podstawowych. Doskonale wiemy, że Szkolne Komisje Konkursowe nie miały łatwego zadania, sprawdzając tyle prac konkursowych. Jednak przed feriami zaczęły do nas spływać te najlepsze, te którym najtrafniej udało się przedstawić charakterystykę wybranego zawodu nauczanego w szkołach ponadpodstawowych we Wrocławiu.

Tak oto, chcielibyśmy krótko podsumować I etap konkursu. Szkoły biorące udział w konkursie przesłały do nas blisko 50 prezentacji multimedialnych. Największą popularnością cieszyły się prezentacje o zawodzie wykonywanym przez cukiernika.

Dziękujemy wszystkim za udział w I etapie! Gratulujemy tym, którzy przeszli do etapu II. Przed Wami kolejne, ciekawe zadanie. Tym razem macie możliwość wykazania się kreatywnością przy stworzeniu plakatu na temat działalności doradców zawodowych z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej.
Wszelkie wytyczne i szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie konkursu (http://doradcy-wroclaw.pl/attachments/article/109/Regulamin%20konkursu%20GPS%20po%20zawodach%202020-2021.pdf).

Termin nadsyłania prac konkursowych: do 5 lutego 2021 roku (na adres mailowy: mwrobel@ckz.edu.pl)

Trzymamy kciuki za Waszą wenę twórczą i z niecierpliwością czekamy na Wasze prace! Powodzenia! 

Poniżej przedstawiamy pojedyncze slajdy z nadesłanych przez Was prezentacji multimedialnych. Każda z nich była kreatywnie przygotowana i na temat :).

technik handlowiec   mechatronik 

                 

 

 

 

 

 

 

technik usług fryzjerskichkucharz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   programistalogistyk

 

 

 

 

 

 

  

Uwaga! Rusza II edycja konkursu

"GPS po zawodach"

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Doradcy z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej z Centrum Kształcenia Zawodowego chcieliby serdecznie zaprosić uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w II edycji konkursu pt. „GPS po zawodach”. Konkurs ma na celu promowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów szkół podstawowych z Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego. „GPS po zawodach” ma rangę konkursu powiatowego i zostanie, tak jak w roku ubiegłym, wpisany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, co daje uczniowi możliwość uzyskania jednego punktu rekrutacyjnego.

Aby zachować wszelkie normy bezpieczeństwa w okresie pandemii, wszystkie prace konkursu zostaną przeprowadzone w formie elektronicznej.
Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz plakat konkursowy do pobrania znajdują się na dole strony.

Plakat konkursowy do pobrania