Zaktualizowane publikacje

Zapraszamy do elektronicznej lektury!

Przedstawiamy zaktualizowane wydania następujących publikacji :  "Wspierane dziecka w jego rozwoju edukacyjno-zawodowym", "Moja Kariera" oraz "Przewodnik dla ucznia szkoły podstawowej". Do pobrania w zakładce "O nas - Nasze publikacje". Kliknij i pobierz!

Jam bez nazwy 1 1

 

Konsultacje zdalne z uczniami wrocławskich szkół podstawowych i ich rodzicami !

Drogi Uczniu! Drogi Rodzicu!

Zdjęcia i adresy mailowe

Być może poznaliśmy się podczas warsztatów w Centrum Kształcenia Zawodowego, być może spotkaliśmy się podczas konsultacji indywidualnych… być może nie zdążyliśmy się spotkać z wiadomych przyczyn. Jesteś zagubiony, wiele pytań jest bez odpowiedzi, bo jak planować przyszłość w tak nieprzewidywalnej teraźniejszości? Chcemy, żebyś wiedział, że jesteśmy i jako zespół doradców z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej służymy pomocą w formie zdalnej.

Jeśli potrzebujesz rozmowy na temat swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej, jeśli potrzebujesz wsparcia w rekrutacji, informacji o szkołach - pamiętaj że jesteśmy.
Jeśli możesz, podziel się wiedzą o naszych działaniach, być może ktoś z Twoich znajomych chętnie skorzysta z bezpłatnego wsparcia doradcy zawodowego.

Życząc dużo zdrowia zapraszamy do kontaktu!

telefonicznie pod numerem 509 071 209

info@doradcy-wroclaw.pl

Zespół doradców zawodowych CKZ Wrocław

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

Do dnia 10 kwietnia 2020 r. zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.


Na konsultacje indywidualne z ósmoklasistami i ich rodzicami można umawiać
się
telefonicznie pod numerem 509 071 209.

 

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły

Zarządzenie Nr 14/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2020 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2019/2020.

Poniżej link z załącznikami:

https://www.kuratorium.wroclaw.pl/category/szkoly-i-placowki/rekrutacja/

 

Zebranie wrocławskich doradców zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego

Dnia 6 marca 2020 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyło się zebranie wrocławskich doradców zawodowych i nauczycieli prowadzących zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych. Gości przywitała dyrektor  Centrum- Anna Chołodecka, a następnie głos zabrał Prezes Zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich- Paweł Szczeszek. Prezes Kogeneracji S.A. przedstawił  zebranym profil działalności firmy, jej potrzeby kadrowe oraz zaprosił do uczestniczenia wraz z uczniami w wycieczkach zawodoznawczych. 
W dalszej części spotkania kierownik MOWAZ-u Zdzisław Kolan omówił harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 oraz Zarządzenie Nr 14/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2020 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych (…). 

Warsztaty "Oferta edukacyjna Wrocławia"

5 marca 2020 roku Centrum Kształcenia Zawodowego odwiedziła grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 10 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu. Ewelina Kurpios i Hanna Łozińska doradcy zawodowi Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej przeprowadzili warsztaty dotyczące oferty rekrutacyjnej Wrocławia ze szczególnym uwzględnieniem szkół branżowych. Uczniowie chętnie dyskutowali na temat wartości pracy w życiu człowieka, opowiadali o marzeniach, poznawali kompetencje i perspektywy w poszczególnych zawodach oraz ćwiczyli umiejętności pracy w zespole.

tekst: Ewelina Kurpios